Her şeyi bilmek zorunda değilsin!

Yakın zamanda ne öğreneceğine ya da genel olarak ne öğreneceğine dair yardım isteyen insanlardan bir sürü yazı gördüm, bu yüzden insanlara endüstrinin gerçekte ne olduğunu hatırlatabileceğimi düşündüm.

İşe alım yöneticileri kaç teknolojiyi bildiğinizi umursamıyor, çok özel bir set arayacaklar.

Şu anda başlayan bir kişi “off, öğrenilecek çok şey var” diye düşünüyor olabilir ve bu onu iyiliğe itebilir. Bu büyük bir hatadır ve iş ilanlarının sizi kandırmasına izin vermeyin, böylece işe alınabilmeniz için 20 teknolojiyi bilmeniz gerekir.

Bir adam birkaç hafta önce Python’dan başka bir şey olmadan ekibime katıldı. Kelimenin tam anlamıyla başka bir şey. Şimdi, Python’a gidip öğrenmen gerektiğini söylemiyorum, sadece mümkün olduğunu ve nadir olmadığını söylüyorum.

Bir teknolojiyi iyi anlamak, 2 teknolojiyi %50 anlamaktan daha iyidir. Her şeyi bir kerede öğrenmek için ihtiyaç duyduğunuz tuzağa düşmeyin. Küçük başlayın, kademeli olarak artırın. Soru sormaktan korkmayın. Bu alanda aptalca bir soru diye bir şey yok, tek aptalca soru düşündüğün ama sormadın. Forumlar, gruplar vb. Vardır. Öğrenirken belki yalnızsınız ama bu toplulukta yalnız değilsiniz.

Bir programlama dili veya teknolojisini iyi bir şekilde anladıktan sonra, mevcut beceri setinize ve tekrarınıza uyan bir sonraki en iyi şeyin ne olduğuna bakın ve oradan her şey doğal olarak gelecektir.

Vazgeçme.